Gerard Romero: Newcastle prejavil záujem o Raphinhu

Gerard Romero počas vysielania svojho programu na sociálnej sieti Twitch predstavil ďalšie prestupové správy o Katalánskom klube FC Barcelona. Vo svojom programe prezradil okrem iného aj záujem Anglického klubu Newcastle, ktorý ma v úmysle priviesť novú posilu v podobe Brazílskeho krídelnika Raphinhu.

Novinár informoval, že Anglický klub v posledných hodinách ponúkol Barcelone za Brazílčana 30 miliónov eur a záložníka Bruna Guimaraesa. 25-ročný Brazílčan je defenzívny stredopoliar a mohol by nahradiť Sergia Busquetsa. V tejto sezóne odohral 40 zápasov, strelil 5 gólov a pridal 5 asistencií. Treba však zdôrazniť, že sa nejedná o Španielsku LaLigu, čo v praxi môžu znamenať úplne iné štatistiky. Na druhej strane Fabrizio Romano informuje, že Newcastle považuje predĺženie zmluvy s Brunom Guimaraesom za prioritu. Nová dohoda by pre Brazílčana znamenala obrovské zvýšenie platu. Nesmieme však zabúdať, že Raphinha nemá v úmysle opúšťať Camp Nou.

Romero taktiež informuje o ďalších hráčov, ktorí klub môžu opustiť. Klub musí predať hráčov do 30. júna, takže čas sa kráti. Francúzsky obranca Clement Lenglet ma aktuálne ponuky z Anglických klubov. Návrhy rovnakého smeru dostal aj Abde, ktorý je v Španielsku veľmi obľúbený.

Foto: sport.es