Héctor Bellerín sa blíži k prestupu do Sportingu CP

Denník Sport informuje, že budúcnosť obrancu Hectora Bellerína na Camp Nou sa môže skončiť skôr, ako sa očakávalo. Tréner prvého tímu Xavi Hernández s hráčom už nepočíta a záujem Sportingu CP je tak vážny, že hráč sa rozhodol dať zelenú svojmu odchodu z Barcelony do Portugalského tímu.

Sporting CP aktuálne hľadá vhodnú náhradu za Pedra Porru, ktorý sa cez víkend rozlúčil so svojimi fanúšikmi na štadióne DR. Magalhaes Pessoa. Obranca sa údajne dohodol s Tottenhamom a po troch sezónach v Portugalskom tíme končí.

Portugalsky klub chce za jeho nástupcu hráča Katalánskeho klubu Héctora Bellerína. Hráčovi sa táto možnosť páči, a to aj vďaka tomu, že bude môcť mať šancu hrať Európsku ligu. O hráča prejavilo záujem hneď niekoľko klubov, ako napríklad: Everton, Fulham, Sassuolo a Monza, no ani jeden z návrhov hráča nepresvedčil. Podľa zistených informácii Sporting nepredložil oficiálnu ponuku, ale očakáva sa, že ak bude odchod Porrova oficiálne oznámený, hneď tak urobí.

Bellerín v tejto sezóne odohral len 494 minút: 141 v La Lige, 173 v Copa del Rey a 180 v Lige Majstrov. Ak Bellerín odíde z Camp Nou, Barcelone to veľmi nepomôže kedže mzda Bellerína v klube patrí medzi najnižších zarábajúcich hráčov, no napriek tomu každý takýto krok je pre klub nápomocný.

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: sport.es