Iba sedem hráčov bez jediného zranenia v aktuálnej sezóne

V aktuálnej sezóne je len málo príležitosti, pri ktorých mohol tréner prvého tímu FC Barcelona Xavi Hernández kvôli zraneniam počítať s celým kádrom.

Za celú sezónu nevynechalo zápas pre zranenie iba sedem hráčov, z toho dvaja gólmani.

1. Marc André ter Stegen
    Nemecký gólman prvého tímu FC Barcelona napriek ťažkej histórii s kolenom, nevynechal v tejto sezóne ani jeden zápas kvôli zraneniu. 30-ročný brankár prežíva aktuálne tu najlepšiu sezónu vo svojej kariére.
  2. Iñaki Peña
    Náhradný gólman v aktuálnej sezóne odohral iba tri zápasy, ale vždy bol Xavimu k dispozícii pre prípad, že by bol jeho zásah nevyhnutný.
  3. Jordi Alba
    Napriek tomu, že je jedným z najstarších futbalistov v kádri (34 rokov) a má dlhú históriu zranení, hráč v aktuálnej sezóne nevynechal ani jeden zápas pre zranenie. Zrejme to bude spôsobené aj tým, že Xavi ho v aktuálnej sezóne necháva aj na lavičke náhradníkov.
  4. Alejandro Balde
    Balde je jedným z najmladších futbalistov FC Barcelona. Jeho situácia je podobná ako v prípade Ter Stegena, kde v predchádzajúcej sezóne utrpel zranenie členka.
  5. Gavi
    Gavi sa stal hráčom, ktorý sa objavuje v základnej jedenástke Barcelony. Španiel v aktuálnej sezóne vynechal len tri zápasy z toho dva kvôli suspendácii vrátane majstrovstiev sveta v Katare.
  6. Ferran Torres
    23-ročný futbalista nevynechal v tejto sezóne žiaden zápas vďaka zraneniu. Naposledy zápas vďaka zraneniu vynechal v minulej sezóne kvôli zlomenine metatarzálu a nákaze koronavírusom.
  7. Raphinha
    26-ročný Brazílčan momentálne patrí k futbalistom s najväčším počtom minút v tejto sezóne a zúčastnil sa praktiky všetkých zápasov.

Zdroj: mundodeportivo.com
Foto: twitter.com/Marc ter Stegen