Jérémy Mathieu odchádza druhýkrát do dôchodku…

Ako informoval Francúzsky portál La Provence, čoskoro 40-ročný Francúz Jérémy Mathieu končí s futbalovou kariérou. Bývalý hráč Katalánskeho klubu FC Barcelona odohral cez víkend v nedeľu posledný zápas za Francúzsky tím Luynes Sport, ktorý účinkuje v nižšej súťaži Régional 1.

Jérémy Mathieu sa objavil na ihrisku v 84. minúte zápasu proti Maximoise, ktorý skončil výhrou jeho tímu 2:0. Práve počas tohto zápasu nastal najväčší rozruch, keďže malo ísť o posledné vystúpenie Francúza v kariére. Rozlúčkový zápas, počas ktorého si získal uznanie od spoluhráčov aj fanúšikov. 39-ročný hráč už nemohol ďalej pokračovať vo futbalovej kariére pre pretrvávajúce problémy s kolenom.

Práve vďaka zdravotným problémom sa Mathieu rozhodol zavesiť kopačky na klinec už po druhýkrát. Podobný incident sa stal aj v júni v roku 2020, keď obranca bol v tom čase hráčom Sportingu. Po ročnej pauze sa však rozhodol vrátiť sa a hrať za Luynes, aj keď len pre radosť z hrania no v podstate na amatérskej úrovni. V tíme strávil dva roky, ale vek neoklamete. Teraz sa Francúzova kariéra definitívne skončila (?).

Obranca v rokoch 2014 až 2017 reprezentoval Katalánsky klub FC Barcelona, kde odohral 91 zápasov, strelil štyri góly a pridal tri asistencie.

Foto: sport.es