Joao Cancelo na prezentácii Barcelony: „Je to pre mňa najlepší klub“

Zdieľať:

Po dlhom čakaní počas leta Joao Cancelo konečne dokončil svoj prestup do FC Barcelona v deň uzávierky prestupov, keď prišiel na sezónne hosťovanie z Manchestru City.

Po jeho včerajšom podpise bol Cancelo oficiálne predstavený ako hráč Barcelony, pričom medzi prítomnými bol aj prezident Joan Laporta, viceprezident Rafa Yuste a športový riaditeľ Deco.

V odpovedi na to, čo pred chvíľou povedal jeho krajan a nová posila Joao Felix, Cancelo tiež priznal, že vstup do Barcelony bol pre neho splneným snom.

„Je to splnený sen. Chcem poďakovať mojej rodine, môjmu agentovi, mojej mame, ktorá ma v nebi vidí každý deň. Pozná klub, za ktorý som sníval hrať,“ povedal krajný obranca.

29-ročný hráč potom uviedol, koľko z jeho idolov hrávalo za Barcu a spomenul aspekty, vďaka ktorým sa mu perfektne hodí:

“Kto ma pozná, vie, že všetky moje idoly tu hrali, klub, s ktorým sa veľmi stotožňujem, pretože som vždy na súperovej polovici, čo sa týka držania lopty, je to pre mňa najlepší klub.”

Cancelo načrtol svoje ciele s Blaugrana a to, čo prinesie tímu:

“Som veľmi nadšený, prichádzam s nasadením a pokorou vyhrávať tituly, pretože pre to tento klub žije.” Páči sa mi tu tlak a dúfam, že to bude sezóna titulov. Prinesiem prácu, odhodlanie a budem jednotný, aby som vyhral tituly.”

Pravý obranca prezradil, že už hovoril s niekoľkými hráčmi a povedal:

„Podarilo sa mi porozprávať s niektorými mojimi spoluhráčmi [Ferranom, Gündom…] a je tu úžasná skupina. Naozaj sa na to teším.”

Prezident Laporta bol viditeľne potešený podpisom Cancela a privítal portugalského reprezentanta v klube slovami:

„Hráč mimoriadneho talentu: špecialista na pravého obrancu, ktorého chceli tréner aj športový riaditeľ. Cancelo je krajný obranca, veľmi všestranný hráč. Hráč, ktorý má napriek tomu, že je veľmi mladý, množstvo skúseností.“

„Dobre vie, čo klub reprezentuje, hovorili sme o tom. Je veľmi vyspelý, s množstvom skúseností a chcem zdôrazniť, že ukázal absolútne odhodlanie prísť,“ dodal Laporta.

Prezident klubu uznal meškanie, ku ktorému došlo pri dokončení dohody, a povedal:

„Je to operácia, ktorá mala byť vykonaná už dávno, ale dnes je ten deň a prajem vám veľa šťastia a úspechov. Urobilo sa veľa práce, aby sme ho sem priviedli, nebolo to ľahké, prekonalo sa veľa prekážok.“

Laporta tiež poďakoval Cancelovmu agentovi Jorgemu Mendesovi za jeho úsilie pri presadzovaní dohody a povedal:

„Ďakujeme Mendesovi a jeho tímu, ktorí urobili všetko, čo mohli, aby ho sem dostali. Dokonca obetovali časť toho, na čo mali právo a vyzerá to veľmi dobre.“

Laporta k tomu, aký dôležitý by mohol byť podpis Cancela, uviedol:

„Cancelo je základnou súčasťou ašpirácie na to, čo chceme vyhrať. S hráčmi ako on môžeme túžiť vyhrať všetko. Som presvedčený, že pomôže tejto tímovej práci dosiahnuť jej ciele a prinesie fanúšikom veľa radosti.”

Športový riaditeľ Deco tiež povedal pár slov o Cancelovi a úsilí, ktoré bolo vynaložené na jeho získanie, ako povedal:

„S ním sa veľmi zlepšíme na pozíciu, ktorú sme hľadali. S ním budeme vyrovnanejším, konkurencieschopnejším tímom a s trénerom sme hľadali riešenia.

„Ak by hráč nevynaložil toto úsilie, neprišiel by. Vyskúšali sme všetko a tu je. Tréner je šťastný a vie, že s dvoma Joaos máme viac možností.”

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelona.com