Lamine Yamal: Byť 10 Barçy je sen pre každé dieťa, ale je to Fatiho číslo

V rozhovore pre denník Mundo Deportivo sa zúčastnil mladík Lamine Yamal, ktorý rozprával o prípadnom nosení dresu pod číslom 10 v Barcelone.

Keď sa k tebe v dostanú informácie o ponukách cez tvojho otca alebo agenta Jorgeho Mendesa, stále máš jasnú predstavu o tom, čo chceš so svojou budúcnosťou urobiť?
“Áno, som sústredený na hru.”

Tvoj kontrakt vyprší v roku 2026, vtedy budeš môcť podpísať profesionálnu zmluvu, lebo budeš mať 18 rokov. Čo by si povedal fanúšikom, ktorí sa trápia, že odídeš?
“Tak ako hovoríš, zostávajú ešte dva roky. Zatiaľ na to nemyslím, ale povedal by som, že si môžu zachovať pokoj a tešiť sa z toho, čo je.”

Za rok si získal sedem kg svalovej hmoty.
“Áno, od predsezónny. Šesť aj niečo.”

Koľko si vyrástol? A pokiaľ ide o hmotnosť?
“Pribral som asi štyri kilogramov a čo sa týka výšky, tento rok sú to dva centimetre. Momentálne som vysoký 181 cm.”

Dali ti limit, o koľko môžeš rásť?
“Nie.”

Podpísal by si sa pod tým, aby si bol takmer celý život v Barçe ako Xavi, Iniesta, Puyol či Messi?
“Určite. Dúfam, že budem môcť byť legendou Barçy.”

Ak ti v júli ponúknu číslo 10 v Barcelone v prípade, že by Ansu, nebol vypožičaný do Brightonu, aby si s ním debutoval na novom Camp Nou pri príležitosti 125. výročia založenia klubu, čo by si povedal?
“Ako si povedal, “10” je Ansu, ale keby tu nakoniec nebol, bol by som hrdý. To by bolo splnenie snov pre každé dieťa, byť „10“ Barçy. Nikto na tomto svete by nepovedal nie, ale to je niečo, čo musí klub riadiť.”

Foto: sport.es