Manchester United videl Xaviho ako nástupcu Erika Ten Haga

Podľa novinárov z Releva Anglický klub Manchester United sledoval posledné dní Barcelonu, pretože Xavi Hernández bol jedným z kandidátov na nahradenie súčasného trénera Erika ten Haga.

Novinári Hugo Cerezo a Sergio Fernández z Releva informujú, že Manchester United sledoval posledné dni Barcelonu s mimoriadnou pozornosťou. Noví majitelia Red Devils videli Xaviho Hernándeza ako kandidáta na vedenie ich klubu od leta, ak Ten Hag opustí klub. Skutočnosť, že Xavi naďalej zostáva v Katalánskom klube, bola potvrdená a toto rozhodnutie sklamalo šéfov Unitedu, ktorí budú musieť hľadať ďalej.

Manchester United, ktorý je od Vianoc v rukách multimilionára Jima Radcliffa, hľadá vhodnú náhradu za Ten Haga, ktorý ma síce platnú zmluvu do roku 2025, ale pokiaľ nedôjde k väčšiemu prekvapeniu, nesplní ju. Xaviho meno je na stole už nejaký čas, pričom záujem bol vyjadrený pred niekoľkými týždňami. Xavi bol vnímaný ako mladý tréner, legenda, ktorý je známy po celom svete.

Foto: sport.es