Marcus Thuram môže skončiť na Camp Nou

Blaugranas budú mať v lete veľkú šancu na zisk 25- ročného francúzskeho útočníka. Nebude ich to stáť nič!

Marcus Thuram aktuálne pôsobí v nemeckom Monchengladbachu, no športový riaditeľ nemeckého klubu uviedol, že Marcus v klube pokračovať nebude. Francúz s Monchengladbachom nepredĺži zmluvu a v lete bude oficiálne voľným hráčom. Okolo tohto talentovaného francúza sa už stihlo nahromadiť viacero klubov vrátane Realu Madrid, Borussie Dortmund, Bayernu, či Arsenalu.

Jeden Thuram už, však, na Camp Nou pôsobil a jednalo sa práve o otca spomínaného Marcusa a to o bývalého obráncu Liliama Thurama. Ten pôsobil v Barcelone od roku 2006 do roku 2008 a stále spolupracuje s klubom na rôznych nadáciách. Taktiež si jeho syn Marcus prešiel v mladosti FCB Escola, takže Blaugranas by boli pre Marcusa najfamiliárnejším novým pôsobiskom. K tejto veci sa vyjadril aj jeho otec Liliam nasledovne:

“Ak nám predložia kontrakt (Barcelona), majú ho. Podpíšeme ho. Dôležité je, aby Marcus rástol ako futbalista, ale bol by to sen.”

Marcus Thuram hráva ako ľavé krídlo alebo aj ako stredný útočník. Zatiaľ v tejto sezóne v nemeckej Bundeslige vsietil 11 gólov a 3-krát asistoval v 20 zápasoch.

zdroj: Sport.es, SofaScore.com

foto: Mundodeportivo.com