Média: Neymarova rodina pomohla znížiť trest Danimu Alvesovi

Zdieľať:

Brazílčan Dani Alves bol zatknutý 20. januára v roku 2023 po obvinení zo sexuálneho útoku v nočnom klube Sutton v Barcelone dňa 30. decembra v roku 2022. Včera bol Dani Alves odsúdený na 4,5 roka väzenia.

Bývalý hráč Katalánskeho klubu musí obeti zaplatiť odškodné vo výške 150 000 EUR a zaplatiť aj súdne výdavky. Dokonca čelí aj 2-mesačnej pokute s dennou platbou 150 EUR a po prepustení z väzenia dostane aj súdny zákaz priblíženia sa k obetí na 9 rokov a 6 mesiacov.

Na začiatku Španielska prokuratúra žiadala pre Daniho Alvesa 9 rokov väzenia, zatiaľ čo súkromný žalobca až 12 rokov. Tento trest bol však znížený a to najmä vďaka tomu, že podliehal poľahčujúcej okolnosti vo forme náhrady škody, keďže Alves pred súdnym procesom odovzdal obeti sumu vo výške 150 000 EUR.

Podľa niekoľkých Brazílskych médií Dani Alves tieto peniaze zaplatil na žiadosť Španielskeho súdu a to s pomocou Neymarovej rodiny.

Okrem tejto informácii sa na povrch dostáva aj správa, kde sa tvrdí, že požiadali o pomoc Gustava Xistova. “Jedného z najstarších právnych zástupcov Neymarovych otcovských firiem.”

Zdroj: fcbarca.com
Foto: twitter.com/KwesFCB Miami

Peter
Sledujte ma