Môj osobný pohľad na terajšiu FC Barcelonu

Zverenci Ronalda Koemana nedokázali svoje prvé finále v tejto sezóne úspešne zvíťaziť. Vďaka tomuto som sa rozhodol, že Vám v krátkosti napíšem sem môj osobný pohľad na FC Barcelonu v súčasnej dobe.

FC Barcelone fandím už takmer 12 rokov. Za tých čias čo som ešte ja fandil, tak sa vravievalo, že ak tím FC Barcelona sa dostane do finále, tak sa očakávalo, že hráči blaugranas si zo zápasu odnesú svoj víťazný pohár, po ktorom bojovali od samého začiatku. Nuž realita je bohužiaľ iná. V dnešnej dobe to bohužiaľ takto nie je. FC Barcelona nás vie náramne prekvapiť v každom jednom zápase. Hoci niekedy si myslíme, že sa hráči konečne dostali to rytmu hry, ale v skutočnosti to tak nie je. Ako roky plynuli, tak aj slabé tímy nabrali skvelé posily, ktoré do teraz odvádzajú skvelú prácu.
Práve v tomto zápase sme mohli byť svedkami, že FC Barcelona ma ešte, čo robiť, aby sa dostala aspoň kúsok do starých čias. Musíme celý káder „vylepšiť“ „omladiť“. Bude to veľmi náročné, keďže FC Barcelona je aj v ťažkej finančnej situácii. Nemôžeme si dovoliť ďalšie nákupy. Ak chceme FC Barcelonu konečne dostať do správnej vlny musíme popredávať terajších hráčov a do kádra priniesť mladých hráčov. Nechať priestor mladým hráčom. Ten, čo fandí FC Barcelone naozaj srdcom a už dlhšiu dobu, tak určite súhlasí so mnou… Je ťažké predať „Hviezdy“ FC Barcelona. Busquets, Piqué a pod. Týchto hráčov treba predať, čo najskôr, aby sa celý káder omladil. Určite by som uvažoval aj na hosťovaní či už predaji Lengleta. Osobne si myslím, že mal dosť času na zlepšenie a ukázanie sa, že či ma na Barcelonu. Sami sme mohli vidieť, že tento „mladík“ na Barcelonu rozhodne nemá, aspoň, teda nie v základnej zostave. Do základne zostavy sa nájdu aj iný dôležitejší hráči ako Lenglet. Napríklad Rique Puig. Veď tento mladík na ihrisku čaruje. Tento hráč ma energiu aj za troch. Ukazuje sa úplne všade. Ak príde o loptu snaží sa ju znovu získať, a to hlavne čistou hrou. Nehovoriac o ďalších skvelých mladých hráčov, Ansu Fati, Dest, Pedri atď.

zdroj www.klubfcbarcelona.sk
foto www.fcbarcelona.com