Mundo Deportivo: Barcelona s najlepšími číslami v Lige Majstrov

V priebehu včerajšieho dňa Katalánsky klub FC Barcelona vyhrala druhýkrát za sebou na začiatku skupinovej fázy Ligy Majstrov, čo sa nestalo už tri sezóny. Blaugrana zdolala FC Porto 1:0 vďaka gólu Španiela Ferrana Torresa. Práve vďaka tejto výhre si Barcelona do tabuľky pripísala ďalšie tri body, vďaka ktorým sú na prvom mieste v skupine H.

Xaviho tím dosiahol 6 bodov, keď strelil 6 gólov, 5 proti Antverpy a jeden vo včerajšom zápase proti Portu. Katalánsky klub má spolu s Nemeckým tímom Bayernom a Anglickým klubom Manchester City najviac gólov v tejto súťaži. Jediným rozdielom oproti týmto dvom tímom je, že Blaugrana neinkasovala ani jeden gól.

Barcelona je taktiež tímom s najlepším gólovým rozdielom medzi tímami, ktoré získali maximálny počet bodov. Blaugrana má bilanciu 6:0, City 6:2, Bayern 6:4 a rival Real Madrid 4:2.

Od sezóny 2020/2021 sa FC Barcelone nepodarilo získať dve víťazstva v rade v úvodných dvoch kolách skupinovej fázy Ligy majstrov.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FC Barcelona