Mundo Deportivo: Sedemročný plán Jorgeho Mendesa pre Lamine Yamallu

Podľa všetkého by mal 16-ročný Lamine Yamal čoskoro predĺžiť novú zmluvu s Katalánskym klubom FC Barcelona do roku 2026. Fernando Polo z denníka Mundo Deportivo informuje, že jeho agent Jorge Mendes a samotný Katalánsky klub FC Barcelona už naplánovali ďalšie kroky ohľadne budúcnosti spomínaného hráča.

Lamine Yamal sa vzhľadom na svoj vek nemôže angažovať v Barcelone na viac ako tri roky. Bude to jeho prvá profesionálna zmluva. Podľa spomínaného denníka sa uvádza, že Barcelona spolu s hráčom a jeho agentom už diskutovali o pokračovaní partnerstva na ďalších sedem rokov. Cieľom je, že na konci druhej sezóny novej zmluvy v roku 2025, keď Lamine Yamal dovŕši 18 rokov (13. júla) a bude môcť podpísať dlhodobý záväzok, sa hráč zaviaže do roku 2030.

Podmienky tejto pripravovanej dohody sú už dohodnuté a čaká sa na oficiálny podpis dokumentov. Podľa Fernanda Pola by sa tak mohlo stať do týždňa, ale všetko bude závisieť od toho, či sa podarí zladiť harmonogramy prezidenta Joana Laportu, Jorgeho Mendesa a Deca. Posledný plánovaný má byť oficiálne predstavený ako nový športový riaditeľ Barcelony v stredu 13. septembra.

Foto: fcbarcelona.com