Newcastle United má vážny záujem o Francúzskeho krídelníka Barcelony

Príchod nového trénera do Katalánskeho klubu FC Barcelony Xaviho Hernándeza zmenil život Francúzskemu krídelníkovi Dembélému na Camp Nou.

Bolo takmer isté, že na konci sezóny 2021/2022 Ousmane Dembélé opustí Camp Nou na bezplatný prestup. V obľube ho nemali ani fanúšikovia Barcelony, no po príchode Xaviho Hernándeza na post manažéra sa piskot z tribún na Dembélého premenil na veľký potlesk. Xavi počas svojho pôsobenia v klube presvedčil krídelnika a požiadal predstavenstvo o predĺženie novej zmluvy.

Ousmane Dembélé svoju zmluvu predĺžil, aj keď len do roku 2024. Čo znamená, že v aktuálnej dobe sa o jeho prácu zaujíma príliš mnoho klubov. Jedným zo záujemcov je podľa 90min Newcastle United.

V správe sa uvádza, že Newcastle sa stretol s Dembélého agentom, keď hráč vycestoval do Veľkej Británie, aby v marci sledoval zápas medzi Sunderlandom a Sheffieldom United. Krídelnik tento zápas prišiel pozrieť najmä kvôli svojmu priateľovi Kyrilovi Louisovi-Dreyfusovi, ktorý je predsedom Sunderlandu.

Odchod z Barcelony sa javí ako celkom vylúčený, keďže Xavi a spol. majú hráča mimoriadne radi. Zdá sa, že aj Dembélé je momentálne spokojný so životom v Katalánsku a prikláňa sa k predĺženiu zmluvy.

Podľa zistených informácii sa očakáva, že vedenie klubu čoskoro začne rozhovory o novej zmluve, ktorá ma údajne obsahovať vyšší plat a väčšiu klauzulu o uvoľnení.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: sport.es