Nočné mory Ligy Majstrov prešli aj na ženský tím

Zdieľať:

Barcelonské hráčky častokrát dokázali kompenzovať chyby mužského tímu. Tentokrát to však nebolo a tím Jonatana Giraldeza prehral na domácej pôde s Anglickým tímom Chelsea v prvom kole semifinále Ligy Majstrov.

Katalánske hráčky srdečne privítali fanúšikovia túžiaci po úspechu. Väčšina fanúšikov dúfali v podobný výsledok ako v semifinále počas minulého roka, keď Barça Femeni porazila Chelsea výsledkom 2:1. Tentokrát to však začalo nie najlepšie. Boli to Blues, ktorí sa ujali vedenia po góle Erin Cuthbertovej.

Na začiatku druhého polčasu bol udelený pokutový kop pre prospech Barcelony, no po skontrolovaní systému VAR sa ukázalo, že Salma Paralluelo, ktorá bola zapojená do akcie, sa nachádzala v ofsajdovej pozícii. Počas druhého polčasu sme mohli vidieť viac šancí na strelenie gólu, no ani jedna príležitosť nedokázala lopte nájsť prázdne miesto na strelenie gólu.

Barça Femeni nakoniec prehrala 0:1 a bude musieť odčiniť prehru v druhom kole v Londýne. Pre tím Giraldeza je to úplne nová situácia, pretože toto bola ich prvá prehra v aktuálnej sezóne.

Zdroj: fcbarca.com