OFICIÁLNE: Barcelona Femeni je vylúčená z Kráľovského pohára

Podľa zistených informácii RFEF informuje, že ženský futbalový tím FC Barcelona Femení je vylúčená zo súťaže Kráľovského pohára a to aj napriek dominantnej výhre proti Osasune, kde Barcelona zvíťazila 9:0. Vylúčenie zo súťaže ma za následok nástup na ihrisko futbalistky, ktorá si mala odpykávať svoj dištanc.

24-ročná útočníčka Geyse Ferreira v priebehu stretnutia proti Osasune nemohla nastúpiť na ihrisko vďaka červenej karte, ktorú dostala za dve žlté karty.

O deň neskôr Osasuna celý tento incident nahlásila RFEF: Vedenie klubu prijalo toto rozhodnutie motivované rešpektom, ktorý si hráčky a fanúšikovia zaslúžia vzhľadom na zjavne porušenie pravidiel, pričom s plným rešpektom a športovým duchom uznali prevahu Blaugrana na ihrisku.”

Oficiálne vyhlásenie RFEF:

Zástupca disciplinárneho sudcu súhlasí:
“Vyhovie sťažnosť, ktorú podala CDF Osasuna Femeníno a zistí nepredpísané vystúpenie hráčky FC Barcelona Pani Gayse Da Silva Ferreira v zápase, ktorý sa odohral 10. januára 2023 medzi CDF Osasuna Femeníno a obvineným klubom, pričom sa uznáva zápas osemfinále Quee´s Cup v prospech Osasuny a uloženej pokuty 1001 eur klubu, ktorý sa previnil, podľa článkov 79.1 a 79.2b Disciplinárneho poriadku RFEF.”

“Proti tomuto rozhodnutiu sa možno odvolať na odvolaciu komisiu do 10 dní odo dňa prijatia oznámenia.”

Oficiálne vyhlásenie klubu:

“FC Barcelona oznámila, že klub bude naďalej bojovať za práva ženského tímu, po tom čo boli potrestaní súťažnou komisiou za neopravnenou zostavou, z výzvou, ktorá bude prednesená a proti tejto sankcii sa odvolá.”

“FC Barcelona podnikne všetky možné kroky keďže zostava nakoniec bola určená neoprávnenou kvôli techniským chybám.”

Zdroj: fcbarca.com, fcbarcelona.com
Foto: twitter.com/ FC Barcelona Femení