OFICIÁLNE: FC Barcelona dokončila prvú etapu adaptačných prác na štadióne Montjuïc

Ako dnes oznámil Katalánsky klub FC Barcelona, prvá etapa prác zameraná na prispôsobenie Estadi Olimpic Lluis Companys potrebám klubu a požiadavkám súťaže sa skončila. Barcelona bude hrať na tomto štadióne už budúcu sezónu.

Mužský futbalový tím bude hrať na Montjuïc v sezóne 2023/24, zatiaľ čo vývojové práce budú prebiehať na Spotify Camp Nou. Barcelona začala s prácmi na olympijskom štadióne vlani v decembri, aby ho prispôsobila potrebám klubu a požiadavkám domácich a medzinárodných súťaží. Začalo sa to prácmi na ihrisku, výmenou systému odvodenia, zavlažovania a úpravy vody, ako aj inštaláciou novej vodnej nádrže. Čo sa týka veľkosti ihriska, tak aj to bolo prispôsobené tomu, čo preferuje samotný klub a celkovo sa zlepšili šatne, tlačové a pohostinské priestory, ako aj inštalácia súťažných a televíznych systémov.

Aktuálne sa ešte pracuje na reflektoroch, prvotnou montážou turniketov na vstupoch a telekomunikačných sieťach. Toto všetko by sa malo obnoviť po aprílovej prestávke, kde začne druhá fáza.

Druhá fáza prác potrvá od 4. do 12. mája a následne od 11. do 3. júla. Jeho súčasťou bude aj montáž tribúny pre komentátorov a premiestnenie elektrocentrál. Finálna fáza úprav sa začne 24. júla a skončí sa začiatkom sezóny 2023/24. Počas nej sa plánuje inštalácia chýbajúcich sedadiel na tribúnach a vo VIP zóne. Nainštalované budú aj kamery pre VAR a ofsajdy, lavičky a bránky, pokladne, obchody, Support Office a samotné ihrisko.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Buzz