OFICIÁLNE: Frenkie de Jong je zranený a bude mimo do konca aktuálnej sezóny

V priebehu včerajšieho El Clasica musel byť Frenkie de Jong odnesený na nosidlách kvôli ďalšiemu zraneniu členka v aktuálnej sezóne.

Novinár Toni Juanmarti z Katalánskeho denníka Sport uvádza, že po vykonaných testoch mu diagnostikovali vyvrtnutie členka druhého stupňa, čo bude znamenať približne päť týždňov absencie. Práve vďaka tejto predpovedi sa da predpokladať, že Holanďana už v tejto sezóne na ihrisku neuvidíme. Frenkie de Jong tak vynechá zápasy proti Valencii, Girone, Realu Sociedad, Almérii a Rayom. V prípade, ak Barcelone bude v poslednom zápase hroziť tretie miesto, Holanďan by mohol svoj nástup na ihrisko risknúť v zápase proti Valencii.

Tieto správy potvrdil aj samotný klub, kde uvádza, že “testy vykonané v pondelok potvrdili, že hráč prvého tímu Frenkie de Jong ma vyvrtnutý pravý členok.”

Zdroj: fcbarcelona.com, sport.es, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Fabrizio Romano