OFICIÁLNE: Jordi Alba opúšťa Barcelonu

Zdieľať:

Gerard Romero uvádza, že barcelonský veterán Jordi Alba opustí klub na konci sezóny, pričom oficiálne zdroje túto správu novinárovi potvrdzujú.

Alba má do konca zmluvy s Barcelonou ešte jeden rok, ale klub naňho tlačil, aby zvážil odchod, pretože si nemôže dovoliť vyplatiť jeho mzdy, ktoré sa na budúcu sezónu zvýšia na 30 miliónov eur z dôvodu odložených platieb.

Tento 34-ročný hráč vždy tvrdil, že by rád videl svoju zmluvu v Barçe a už predtým naznačil, že by bol dokonca ochotný klubu finančne pomôcť znížením platu.

Zdá sa však, že obe strany sa namiesto toho rozhodli rozísť. Bol to hráč, ktorý sa rozhodol odísť. Veterán krajný obranca je tiež pripravený vzdať sa veľkej časti platu, ktorý mu klub dlhuje.

Alba, produkt barcelonskej akadémie La Masia, opustil klub v mladom veku a potom sa vrátil v roku 2012 po hosťovaní v Cornelii a Valencii.

Odvtedy bol v podstate nesporným štartérom ľavého obrancu počas veľkej časti posledného desaťročia, za klub odohral viac ako 450 zápasov a vyhral šesť titulov v La Lige a jednu trofej Ligy majstrov UEFA.

V priebehu sezóny 2022/23 však Alba stratil svoju  pozíciu v prospech Alejandra Baldeho bolo jasné, že v Xaviho plánoch v klube už nebude hrať významnú úlohu.

Ako taký sa teraz rozhodol prejsť na novú výzvu, aj keď nie je jasné, kde skončí. O veterána prejavili záujem kluby ako Inter Miláno a Juventus.

Určite to vyvolá niekoľko otázok o tom, či odchod Alby, ako aj Busquetsa, môže mať vplyv na snahu Barcy o Lionela Messiho. Koniec koncov, títo traja sú veľmi blízki priatelia a už skôr sa hovorilo, že ich budúcnosť môže byť prepojená.

Romero však objasňuje, že to tak nebude a blížiaci sa odchod Alby z Barcelony nebude mať žiadny vplyv na Messiho potenciálny príchod v lete.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: barcauniversal.com