OFICIÁLNE: Pedri je zranený a tento rok si už nezahrá

Oficiálna stránka Katalánskeho klubu v priebehu včerajšieho dňa na svojich sieťach vydala oficiálne vyhlásenie, kde informuje o zranení Pedriho.

V priebehu včerajšieho ranného tréningu hráč prvého tímu Pedri utrpel mierne svalové zranenie. Kvôli zraneniu hráč vynechá dnešný zápas proti Almeríi a priateľsky zápas proti Club América.

Vzhľadom na Pedriho svalové zranenia nechce trénersky štáb a zdravotnícke služby riskovať fyzickú kondíciu stredopoliara a preto sa rozhodli, že hráčovi odporučia oddych na nasledujúce dva zápasy Barcelony.

Stojí za zmienku, že do dnešného stretnutia okrem Pedriho nenastúpi ani Holanďan Frenkie de Jong, pretože v nedávnom zápase získal svoju piatu žltú kartu vďaka ktorej sa vykartoval. Xavi Hernández do tohto stretnutia na post záložníka môže vsadiť už len na Oriol Romeu, Ilkay Gundogan, Fermin López a Sergi Roberto, ako aj pravdepodobne Marc Casado, Aleix Garrido alebo ďalších hráčov z rezerv.

Zdroj: fcbarcelona.com, fcbarca.com
Foto: sport.es