OFICIÁLNE: Tréner ženského klubu FCB Femeni opúšťa klub na konci sezóny

Už niekoľko dní sa objavujú správy, že tréner Jonatan Giraldez, ktorý trénuje ženský futbalový tím neobnoví svoju zmluvu s klubom a na konci aktuálnej sezóny odíde. Potvrdil to aj samotný tréner na špeciálnej zvolanej tlačovej konferencii.

“Radšej by som tu nebol, ale informácie, ktoré sa objavili, ma k tomu donútili. Chcel by som jasne a stručne vyjadriť pochybnosti, aby sme dnes všetko uzavreli a aby sme sa mohli sústrediť na športové záležitosti. Pred pár dňami som klubu povedal, že nemám v úmysle predĺžiť zmluvu. Cítil som, že načasovanie je správne pre klub, aby sa zorganizoval a hľadal najlepšiu možnú budúcnosť pre tím. Aj v tomto smere, aby sa pozornosť v dôležitých častiach sezóny sústredila na tím a nie na mňa. Myslel som si, že to pomôže klubu, športovým riaditeľom a hráčkam,” povedal Giraldez.

Tréner ženského tímu Jonatan Giraldez narodený 27. novembra 1991 má platnú zmluvu do júna 2024 a klub opustí, keď mu vyprší zmluva. So ženským tímom Giraldez vyhral dva španielske majstrovstva, dva superpoháre, ženskú Ligu Majstrov a Kráľovský pohár. V aktuálnej sezóne bude jeho tím favoritom na všetkých frontoch. Jonatan Giraldez bol predtým asistentom Lluisa Cortesa, ktorý sa taktiež tešil veľkému úspechu s Barcelonou Femení, ktorý nedávno prevzal funkciu hlavného trénera Saudskoarabského ženského národného tímu.

Podľa najnovších zistených správ sa očakáva, že Giraldez začne svoju novú fázu vo svojej profesionálnej kariéry v Spojených štátoch. Mladý tréner pravdepodobne prevezme jeden z tímov v ženskej ligy NWSL.

Na povrch vyšli aj informácie, kde sa média domnievajú, že tréner dostal lukratívnu ponuku, no Giraldez sám uviedol, že keby si len zhodnotil peniaze, odišiel by skôr. Giraldez na konferencii hovoril o tom, že chce osobne rásť, ale prezradil, že návrh prišiel z krajín mimo Európy.

Foto: twitter.com/Barça Universal