Pedri: V tomto zápase sme vynaložili veľa práce

Pedri vo včerajšom zápase proti Athleticu Bilbao na Camp Nou patril medzi najlepších hráčov. Po skončení zápasu sa záložník venoval médiám BarçaTV, kde priznal, že mužstvo tento zápas stal veľa práce.

Myslíš si, že to je Váš najlepší moment v sezóne, Pedri?
“Nejak tak povedané. Myslím si, že hráme veľmi dobre. Rýchlo si prihrávame loptu.”

Aké je tajomstvo toho, že hráte čoraz lepšie?
“Myslím si, že vysoký pressing nám veľmi dobre pomáha, pretože vieme rýchlo zachytávať loptu. Funguje to. Hráme vertikálne špeciálne na krídlach a hranie Adama či Ferrana nám dáva veľmi veľa a Aubameyang strieľa góly.”

Zdá sa, že tento tím dospel. Bol to ťažký druhý polčas a nakoniec ste vysoko vyhrali….
“Áno, vynaložili sme v tomto zápase veľa práce, pretože Atlético takto hra, ale keď máte tak dlho loptu pri nohe a rozložíte ju z jednej strany na druhú tvoria sa priestory, ktoré treba využiť do vytvorenia príležitosti streliť gól.”

Čo si robil na bočnej čiare?
“Časom to vychádza mohol som stratiť loptu, ale podarilo sa. Som veľmi šťastný, že som nestratil loptu.”

Fanúšikovia to videli na veľkoplošnej obrazovke a tlieskali ti. Videl si to aj ty?
“Áno, chcel som vidieť, ako sa to stalo, pretože som tomu sám nemohol uveriť.”

Foto: twitter.com/Barça Universal