Philippe Coutinho: Chcem byť úspešný a ukázať svoju najlepšiu verziu

Philippe Coutinho strelil vo včerajšom zápase proti Valencii po niekoľkých mesiacoch gól, vďaka ktorému sa Barcelone podarilo zvíťaziť 3:1.

[Marc Brau, Barca TV]  Ako hlasný bol tvoj pokrik po strelení gólu?
“Tento pokrik som v sebe držal už veľmi dlho, všetci vieme, koľko som si vytrpel. Streliť gól po tak dlhom čase je veľmi dobrý pocit. Najdôležitejšia je výhra, hrali sme dobre a získali sme sebavedomie. Je to pre nás veľmi dôležité, preto som dnes spokojný.”

V minulej sezóne si povedal, že veľmi chceš hrať v Barcelone a potom si bol veľmi dlho mimo hru. Aké boli posledné mesiace?
“Moje túžby sú teraz ešte väčšie. Bolo to ťažké, ale teraz je minulosť jazva, ktorá ma robí silnejším. Takto k tomu pristupujem. Chcem byť úspešný a ukázať svoju najlepšiu verziu.”

Čo sa zmenilo, že ste dnes boli schopní vyhrať? Pomohli vám fanúšikovia?
“Fanúšikovia sú vždy dôležití. Všetci sa zapájame do tréningoch a tvrdo pracujeme. Vieme, že to nie je to, čo by sme chceli, ale zmeniť to môžeme len my.”

Otočili ste výsledok vo veľmi ťažkom zápase, je to veľmi dôležitá správa pre fanúšikov. Pred týmto zásadným týždňom to bolo rozhodne dôležité.
“Áno, od začiatku sme boli zapojení a pre výsledok to bolo dôležité. Všetci išli na 100% od začiatku až do konca. Niekedy musíte dať aj 150% a urobíme, aj to.”

Foto: twitter.com/Barça Worldwide