Piatim hráčom Barcelony hrozí suspendácia v nasledujúcom stretnutí proti Cádizu

Xaviho zverenci v priebehu dnešného večera čaká ligový zápas proti UD Las Palmas. V prípade obdržania žltej karty môže byť v nadchádzajúcom zápase proti Cádizu suspendovaných až päť hráčov.

Medzi hráčmi, ktorí nastupujú zvyčajne od samého začiatku, najbližšie k suspendácii má João Cancelo a Poliak Robert Lewandowski. Dnes by sme mali na ihrisku vidieť oboch hráčov a dá sa predpokladať, že obaja uvidia žltú kartu, vzhľadom na to, že by v zápase proti Cádizu pauzovali a vrátili sa na dôležitý súboj s Realom Madrid.

Okrem nich hrozí suspendácia aj Oriolovi Romeuovi, Iñigovi Martínezovi a Andreasovi Christensenovi. Pre Barcelonu by bola obzvlášť bolestivá strata Dána, ktorého Xavi umiestnil na pozíciu defenzívneho záložníka, čo výrazne zlepšilo tesnosť obrany Barçy.

Julián Araujo na hosťovaní z Blaugrana a pravý útočník Marvin Park majú taktiež po štyri žlté karty. Obaja hráči zvyčajne nastupujú do základu a ak by dnes dostali žltú kartu, chýbali by v nasledujúcom stretnutí proti Seville. No podľa médií do tohto stretnutia hosťujúci hráč Julián Araujo nenastúpi pre svalové zranenie, ktoré si privodil počas reprezentačnej prestávky.

Foto: twitter.com/Barça Universal