Plánuje Barcelona pre Busquetsa vôbec nejakú budúcnosť?

Nad Sergiovou kariérou na Camp Nou naďalej panuje neistota. Po údajnom dialógu medzi kapitánom a trénerom Xavim na konci decembra sa, vyzerá to, nič nehýbe dopredu a klub hľadá pomaly náhradu.

Kapitán prvého tímu sa stále nestretol s poriadnou ponukou novej zmluvy od vedenia klubu. Aj, keď pre Xaviho by mal byť 34-ročný katalánec stále dôležitým článkom tímu, a to ešte aspoň jednu sezónu, tak klub uvažuje hneď nad dvoma alternatívami. Vedenie sa ďalej so zmluvou pre Busquetsa neponáhľa. Sergio by, však, rád vedel obsah a čísla na novej zmluve čo najskôr, keďže má niekoľko ďalších ponúk. Ku príkladu sa o účinkovanie rodáka zo Sabadellu zaujímajú kluby z americkej Major League Soccer alebo má tiež na stole bombastické ponuky zo Saudskej Arábie.

Ako spomínané 2 alternatívy nad ktorými klub uvažuje sú Rúben Neves z Wolverhamptonu a Martín Zubimendi z Realu Sociedad. Práve o Rúbenovi Nevesovi klub debatoval s agentom Jorgem Mendesom najviac. Tento portugalský agent má s Barcou dlhodobo pozitívne vzťahy a práve v stredu sa Mendes stretol s predstaviteľmi klubu v Barcelone, aby prebrali záujem viacerých klubov o Ansu Fatiho a diskutovali mimo iné aj o predĺžení zmluvy s Alejandrom Baldém. Ako bolo povedané, tak Neves bol tiež predmetom diskusie a myšlienku o spojení Nevesa a Barcelony podporuje viacero ľudí z vedenia.

Xavi však preferuje príchod Martína Zubimendiho, keďže v Nevesovi vidí určité nedostatky, ktoré by mohli byť v hernom systéme trénera škodné. Navyše pre klub by bol Zubimendi finančne ľahší. Výstupná klauzula tohto 22-ročného hráča je 60 miliónov eur, aj keď, samozrejme, za takúto čiastku Zubimendi odísť nemusí.

zdroj: Mundodeportivo

foto: Mundodeportivo.com