Robert Lewandowski v nominácii na hráča mesiaca

LaLiga v spolupráci s EA Sports predstavila zoznam hráčov nominovaných na cenu hráča mesiaca. Z katalánskeho klubu bol nominovaní na hráča mesiaca september Robert Lewandowski a v kategórii trénerov je nominovaný Xavi.

Zápas proti Mallorce sa Katalánskemu klubu veľmi nevydaril, ale tretie miesto v LaLige znamenalo, že tréner Barcelonského veľkoklubu patril medzi kandidátov na najlepšieho trénera mesiaca september. V septembri FC Barcelona porazila Osasunu výsledkom 2:1, Real Betis výsledkom 5:0, Celtu Vigo výsledkom 3:2 a včera remizovala s Mallorcou 2:2. V piatok nás čaká zápas proti Seville.

Ďalším z trojice nominovaných na cenu tréner mesiaca september je bývalý tréner Barcelony Ernesto Valverde. Tretí a zároveň aj posledný nominovaní je tréner Girony Michel.

O cenu pre najlepšieho hráča mesiaca sa pobije aj Angličan Jude Bellingham, Ghanec Iñaki Williams, Japonec Takefusa Kubo a Brazilčan Savio. Barcelonský útočník si v štyroch zápasoch pripísal štyri góly a dve asistencie. Záložník Gavi bol nominovaný v kategórii do 23 rokov spolu s hráčmi ako Javi Guerra, Barrenetxea, Yan Couto a Arribas. V kategórii gól mesiaca ma Barça tiež svojho zástupcu – Joãa Cancela. Medzi finalistami je Portugalec spolu s Williamom Josém a Javim Guerrom.

Foto: twitter.com/EASPORTSFC

Ronald