Sergi Daler: Ponuku Barcelony som odmietol z úcty k Espanyolu

29-ročný Španiel Sergi Daler, v súčastnosti hrajúci za Mallorcu poskytol rozhovor pre Catalunya Radio, v ktorom sa zmienil o ponuke, ktorú dostal z Barcelony v priebehu tohto leta.

V priebehu júna Catalunya Radio oznámilo, že Katalánsky klub FC Barcelona bola v kontakte so spomínaným Sergi Dalerom, ktorý ešte v tom čase svoju prácu odovzdával pre Španielský klub Espanyol. Veľmi veľkou zaujímavosťou bolo, ak v ten istý deň novinár Javi Miguel z denníka AS oznámil, že tréner prvého tímu Xavi Hernández poprel, že by sa s 29-ročným hráčom niekedy rozprával.

“Ponuky od tímov, ktoré sú rivalmi Espanyolu, som odmietol, aby som im neublížil, aj keď po športovej a finančnej stránke boli pre mňa oveľa zaujímavejšie. Keď dostanete ponuku z Barcelony, aj keď ste z Espanyolu alebo Madridu, znervózniete a zvažujete ju, ale keď sa nad tým zamyšlate, poviete si “to nie je možné”, prajem si, aby to bol iný tím, ktorý hrá v Champions league a ašpiruje na víťazstvo v LaLige. Z úcty k Espanyolu som povedal nie, aj keď som mal v úmysle klub opustiť. Pochopil by som, keby tak urobili iní,” prezradil Sergi Daler.

Foto: sport.es