Šiesty ligový zápas v rade bez inkasovaného gólu

31-ročný gólman prvého tímu FC Barcelona, Marc-André ter Stegen sa k svojim spoluhráčom pripojil v zápase proti Granade 11. februára. Začiatkom jeho nástupu sa mohlo zdať, že ani návrat Nemca zo zranenia nepomôže Barce vyrovnať sa s ich defenzívnymi problémami v aktuálnej sezóne. No to sa však veľmi rýchle zmenilo.

Veľmi dobrá defenzívna práca Kataláncov v zápase proti Cadizu poslúžila na ďalšie udržanie čistého konta v lige. V tomto stretnutí musel opäť zasahovať Ter Stegen, ktorý letel a získal zázračnú ruku, aby zabránil skvelému gólu od Samassekoua, ktorý vyrazil strelu spoza pokutového územia.

Po odohratí stretnutia FC Barcelona – Granada, brankár Barcelony Ter Stegen inkasoval v ďalšom kole proti Celte ešte jeden gól, ktorý padol začiatkom druhého polčasu. Odvtedy gólman v lige nedostal žiaden gól. Včerajší zápas proti Cadizu bol jeho šiestym v rade, v ktorom neinkasoval gól a tak bude mať príležitosť prekonať svoj rekord bez inkasovaného gólu proti Realu Madrid na Santiago Bernabéu. Po včerajšom zápase aktuálne uplynulo 583 minút, odkedy Stegen všetky strely na bránu chytil a stále ho delí 53 minút od vyrovnania jeho úspechu z októbra 2022. Je veľmi veľká náhoda, že táto séria bola prerušená v zápase na štadióne Los Blancos. Pokiaľ ide o klubový rekord, v Španielskej LaLige, je to 755 minút bez inkasovaného gólu. Tento rekord vytvoril Claudio Bravo v sezóne 2014/2015.

Zdroj: mundodeportivo.com, fcbarca.com
Foto: twitter.com/Barça Universal