Simeone: Túto Barcelonu mám veľmi rád

Tréner Atlética Madrid Diego Simeone sa v priebehu včerajšieho dňa zúčastnil tlačovej konferencie, kde zodpovedal na otázky novinárov pred dnešným zápasom proti Katalánskemu klubu FC Barcelona.

Xaviho slová v Getafe
“Nemám žiadny názor nato, čo si myslia moji kolegovia alebo čo hovorí ktorýkoľvek z hráčov. Bol som futbalista a mám svoje myšlienky. Musíme hrať v akomkoľvek čase a za akýchkoľvek podmienok.”

Súboj štýlov
“Túto Barcelonu mám veľmi rád. Odkedy prišiel Xavi, veľmi sa vyvinula. Je to čistá Barca. Majú výbornú sezónu v LaLige a zlepšili sa v obrane, čo je plus pre štýl hry, ktorý bude vždy ofenzívny, pretože Barcelona tak historicky hrala vďaka ofenzívnym kvalitám svojich hráčov. A toto zlepšenie v defenzíve dáva Xaviho práci extra hodnotu.”

Griezmann
“Boli hráči, ktorí zmenili svoje pozície. Griezmannov vývoj je pozoruhodný, je to cenný chlap, tímový hráč. Keď sa cíti dobre, hráme iný futbal. Veľkú časť minulej sezóny sme trpeli, pretože nedosiahol svoju úroveň, ani v prvej polovici tejto sezóny. Je v dobrej forme. Vždy si budem pamätať zápas pred majstrovstvami sveta, behal ako 18-ročný a MS boli o pár dní… Nie každý to má a on to má.”

Šanca na titul?
“Beriem do úvahy len to, že hráme dôležitý zápas a musíme hrať tak, ako si myslíme, že musíme hrať, aby sme pokračovali v dobrej forme.”

Memphis
“Netrénuje s nami a dúfam, že sa bude môcť v najbližších zápasoch pripojiť k tímu. Hráči majú čas na regeneráciu a my musíme čakať.”

Rozvoj tímu
“Vyhrali sme LaLigu, pretože sme hrali dobre. Videli sme, ako sa Barcelona a City zlepšili v defenzíve a videli sme, ako sme sa zlepšili v ofenzíve. V našom tíme došlo k vývoju, ktorý nie je nový. Zmenili sa vlastnosti našich hráčov.”

Zdroj: as.com, fcbarca.com, marca.com
Foto: twitter.com/Barça Buzz