Škodný fenomén menom Lewidepencia

Keď 16. júla 2022 ešte vtedy 33-ročný poľský kanonier po nekonečných ťahaniciach s nemeckým Bayernom prestúpil oficiálne do Barcelony, každý mal jasno, že bude on práve ten hráč, ktorý bude stredom pozornosti a ktorý bude zároveň tým najdôležitejším článkom. Ono sa to aj vyplnilo, ale nie úplne tak, ako by si to každý predstavoval.

Po 15. kole vedie poľský terminátor tabuľku v španielskej Primera División s 13timi gólmi. Zároveň má Lewandowski aj najväčší gólový podiel z celej ligy so 17timi gólmi plus asistenciami. V nemeckej Bundeslige si už tradične Robert privlastňoval každú jednu streleckú štatistiku a do príchodu Erlinga Haalanda do Borussie Dortmund v nej nenahmatal väčšiu konkurenciu. Zmena prostredia po dlhých rokoch v Nemecku mu, očividne, výrazne neublížila, no negatíva sa odrazili niekde inde.

Celkom nedávno vyplávala na povrch štatistika, ktorá sníma, že z 11tich oficiálnych zápasov, kde sa Lewandowski gólovo presadil, Barcelona vyhrala až 10. Na druhej strane sú, bohužiaľ čísla úplne iné. Zo 7 oficiálnych zápasov, kde sa Robert strelecky nepresadil sme nestratili body len v 3 z nich. Čísla, bohužiaľ, neklamú. Vyzerá to tak, že po odchode Lea Messiho si Barcelona našla novú návykovú látku.

zdroj: Sofascore.com, sport.es
foto: mundodeportivo.com