Sky Sport: Ďalší veľký klub sleduje Miku Fayeho

Mladík z Barcelony Mikayil Faye už mesiace priťahuje záujem mnohých európskych klubov. Sky Sport dnes informoval, že k Arsenalu, Manchestru United, Chelsea, Lens, Nice, Dortmundu, Juventusu, Interu sa pridáva aj Nemecký klub Bayern Mníchov.

Podľa Floriana Plettenberga z nemeckého Sky Sport Bayern Mníchov monitoruje vývoj len 19-ročného obrancu Barçy Athlétic Mikayila Fayeho.

Aká budúcnosť hráča čaká? Podľa médií sa Barcelona rozhodla obrancu nepredať a tréner Xavi ho údajne povolá na turné v Spojených štátoch, kde Barça bude hrať proti Realu Madrid, Manchestru City a AC Miláno. S najväčšou pravdepodobnosťou klub urobí konečné rozhodnutie po týchto odohraných zápasoch.

Najdôležitejšie však bude, či Barcelona dokáže mladíkovi predstaviť konkrétny športový projekt, v ktorom by hráč aj prostredníctvom počiatočného hosťovania, videl cestu do prvého tímu. Na svete existujú množstvo klubov, kde by hráč svoj talent vedel rozvíjať aj v prvom tíme. Už len pri predstave koľko tímov o jeho prácu prejavilo záujem.

Foto: twitter.com/BarcaTimes