Sport odhaľuje detaily ponuky Barcelony Leovi Messimu

V priebehu včerajšieho dňa Katalánsky denník Sport odhalil detaily ponuky, ktorú má Barcelona predložiť bývalému kapitánovi Lionelovi Messimu. Hovoríme o dvojročnej zmluve s opciou na jej ukončenie a s podobným zárobkom, aký ma teraz Poľský reprezentant Robert Lewandowski.

Messiho posledná zmluva pred jeho odchodom mala hodnotu okolo 100 miliónov eur ročne v hrubom. V akuálnej dobe klub nedokáže Messimu ponúknuť zmluvu, ktorú mal kedysi v Barcelone.

Podľa novinára Davida Bernabéua z denníka Sport Barcelona už uskutočnila prvé konzultáce o návrate Lea Messiho a už je presvedčená, že sa môže stať realitou. Novinár prezradil detaily ponuky, ktorú má klub Argentínčanovi predložiť: 25 miliónov eur ročne v hrubom (cca 13-13 miliónov eur v čistom), čo je zhruba toľko, koľko momentálne zarába Lewandowski. Messi by podpísal dvojročný kontrakt do roku 2025, no s opciou na jej ukončenie v júni 2024 v prípade, ak si to hráč bude želať.

Prezident LaLigy Javier Tebas sa včera na tlačovej konferencii k tejto téme vyjadril: “Dnes jeho podpis nevidím ako uskutočniteľný. Ale zostáva však veľa času a Barca môže stále podniknuť kroky, aby ho získala, dúfam, a želám si, aby sa im to podarilo. Som fanúšik Messiho, je to najlepší hráč na svete.”

“Barcelona musí prijať mnoho finančných opatrení a zmierniť platovú tarifu, aby mohla vykonať jeho registráciu. Musia vynaložiť veľké úsilie, aby ho priviedli späť.”

Zdroj: barcauniversal.com, fcbarca.com
Foto: marca.com