SPORT: Toto je s najväčšou pravdepodobnosťou posledná sezóna Sergiho Roberta v FC Barcelona

Španiel Sergi Roberto podpísal novú ročnú zmluvu s opciou na jej predĺženie o ďalší rok na výslovnú žiadosť trénera prvého tímu FC Barcelona Xaviho Hernándeza. Tréner si nesmierne cení hráčovú všestrannosť, nasadenie a vplyv v šatni a rozhodol sa, že jeho znížený plat z neho robí nepostrádateľného hráča. Obranca Sergi Roberto v aktuálnej sezóne odohráva veľmi malo minút a všetko nasvedčuje tomu, že toto bude jeho posledný rok vo farbách Blaugrany.

31-ročný Španiel Sergi Roberto v posledných štyroch zápasoch nezaznamenal ani jednu minútu na ihrisku. Celkovo túto sezónu odohral iba 174 minút, čo je naozaj veľmi málo. V posledných sezónach bol jednou z prvých volieb na pozíciu pravého obrancu, no odkedy ma Xavi Hernández k dispozícii Cancela služby spomínaného Španiela veľmi často nevyužíva. Navyše túto rolu môže hrať aj Koundé a Araujo. Obrovská konkurencia je aj v strede poľa. Dokonca ani zranenie Pedriho a Holanďana Frenkieho de Jonga neprilákali Xaviho, aby na ihrisko stavil na Roberta.

Lluis Miguelsanz z denníka Sport informuje, že Sergi Roberto ma ohľadne svojej budúcnosti veľmi jasno. Ak sa počas sezóny nič nezmení, zdá sa jasné, že kroky kapitána Katalánskeho klubu povedú mimo farbách Blaugrany. Kapitán Barcelony sa ani netajil túžbou hrať v MLS.

Foto: sport.es