Sport: Tottenham chce podpísať Raphinhu už v januári

Podľa najnovších informácii, ktoré priniesol Katalánsky denník Sport sa píše, že Anglický klub Tottenham opäť prejavil záujem o prácu 26-ročného Brazílčana.

Denník Sport informuje, že Anglický klub Tottenham potrebuje posilniť svoju útočnú líniu a mať peniaze na to, aby si mohol dovoliť kúpu hráčov. Tréner spomínaného klubu Ange Postecoglou hľadá špičkového útočníka a pravdou je, že Spurs sa už roky neúspešne pokúšajú podpísať Raphinhu. Teraz využili hráčovu stratu minút v prvom tíme Barcelony a preskúmali možnosť prestupu počas zimného prestupového okna.

Podľa zistených správ od médií by Barcelona chcela z dohody získať približne 70 miliónov eur, no Tottenham údajne nechce prekročiť sumu vyššiu ako 35 miliónov eur.

Raphinhova úloha v Barcelone od jeho príchodu naberá na sile. Spočiatku hral na pravom krídle a napriek Xaviho dôvere postupne strácal význam. V posledných zápasoch sa Raphinha stal striedajúcim hráčom, kde na jeho rolu zvyčajne nastupuje 16-ročný mladík Lamine Yamal alebo Ferran Torres.

Do otvorenia trhu zostáva len niečo vyše mesiaca a pol, jednou istotou je, že Tottenham hľadá útočníka so skúsenosťami v Premier League a FC Barcelona potrebuje peniaze a Raphinha je aktuálne “nepodstatným” hráčom v tíme Barcy.

Zdroj: sport.es, fcbarca.com
Foto: sport.es