Súhrn týždňa v FC Barcelone, všetky novinky, prestupy, zápasové info a všetko ostatné čo potrebuje vedieť každý fanúšik Barcelony

Zápasy tento týždeň

Ako prvé Barcelona začala s tesnou výhrou nad Getafe 1:0. Pedri po neskutočnom výkone aj rozhodol zápas a neuveriteľný Ter Stegen si udržal ďalšie čisté konto. Ďalší zápas o tri dni neskôr bol vo štvrťfinále proti Realu Sociedad. Barcelone trvalo 52 minút na otvorenie skóre a Dembélé strelil dôležitý gól s asistenciou Koundeho. Zápas skončil 1:0 a Barcelona postupuje do semifinále. Ďalší zápas bol proti Girone kde Pedri skvelou technikou uzavrel zápas 1:0 po ťažkom zápase a ďalšom čistom konte.

Obrázok

Barcelona si po neuveriteľnom týždni a včerajšej remíze Realu Madrid zaobstaralo 5 bodov náskok

Prestupy

• Barcelona rokuje o podpise 19-ročného vysoko hodnoteného pravého obrancu Wesleyho z Flamenga. Tento mesiac by mal prísť hrať za Barçu Atlètic
  • Hoci Barca chce predĺžiť zmluvu so Sergiom Busquetsom, z hráčskeho tábora už viac ako mesiac nič nepočuli zo strany klubu, zatiaľ čo rokovania medzi Interom Miami a Busquetsom pomaly, ale isto pokračujú
  • Vitor Roque, 17-ročný útočník Atlética Paranaense bol témou a Barça je ochotná urobiť všetko pre to, aby podpísala tento mladý talent. Barça chce uzavrieť dohodu napriek problémom s fair play.
  • Ángel Alarcón predĺži zmluvu ktorá sa skončí v júni, na ďalšie 2 roky. Obnova je spečatená. Budúcu sezónu bude v dynamike prvého tímu, kedykoľvek bude Xavi chcieť.
  • Sporting Lisabon je blízko k dohode o podpise Héctora Bellerína na hosťovanie na zvyšok sezóny.
  • Marcos Alonso predlžuje zmluvu o ďalší rok do roku 2024 s 1 voliteľným rokom.

Ostatné zaujímavosti

Obrázok

Novy štvrtý dres Fc Barcelony .

Barcelona je v tejto sezóne najlepším hosťujúcim tímom v top 5 ligách, keď nazbierala 24 z 27 bodov – 89 %.

• Arsenal a Neapol nazbierali 25 bodov z možných 30 – 83 %.

• Barça prehrala pod Xavim vonku iba jeden zápas – 17 víťazstiev a 6 remíz.

V piatich najlepších ligách je Barcelona tímom, ktorý v roku 2023 odohral najviac zápasov bez jedinej prehry vo všetkých súťažiach.

.

Ousmane Dembélé by mohol byť mimo hry približne 4 týždne. Momentálne pochybuje o prvom zápase proti Manchestru United.

Zdroj : Klub FC Barcelona

Foto: Marca, Fc Barcelona