Syn Johana Cruyffa sníva o trénerstve Barcelony

Katalánsky klub FC Barcelona si počas letného prestupového okna plánovala hľadať hráčov, ktorí by dokázali pomôcť klubu za malé peniaze. Teraz však po veľmi nečakanom vyhlásení, že Xavi na konci sezóny opustí klub bude musieť hľadať aj vhodného adepta na túto rolu.

Vedenie Barcelony teraz aktuálne hľadá nového manažéra, ktorý by dokázal prevziať projekt od Xaviho na niekoľko rokov. Mená ako, Hansi Flick, Julian Negelsmann, Thomas Tuchel, Imanol Alguacil, Michel Roberto de Zerbi a niekoľko ďalších sa objavili na radare klebiet, ale zatiaľ sa neuskutočnili žiadne kroky.

Uprostred týchto správ sa objavila ďalšia novinka, ktorú prináša denník AS. Podľa správ sa píše, že syn Johana Cruyfa, Jordi Cruyff veľmi rád sníva o tom, že by jedného dňa sa stal trénerom Barcelony.

Cruyff pôsobil ako manažér niekoľkých tímov, aj keď veľmi sklamaním, počnúc Maccabi Tel Aviv v Izraeli. Prevzal taktiež Chongqing Liangjiang Athletic a neskôr Shenzhen v Číne. Teraz však dúfa, že sa čoskoro vráti k trénerstvu.

Holanďan mal počas minulej sezóny na starosti Barcelonu ako poradca a riaditeľ, ale odišiel na konci sezóny po tom, čo sa Mateu Alemany rozhodol opustiť svoju pozíciu.

Od tohto momentu dostal Cruyff niekoľko ponúk na byrokratické pozície. Tottenham Hotspur ho údajne kontaktoval ako športového riaditeľa, ale zdá sa, že jeho srdce je nastavené na návrat k trénerstvu.

Dokonca sa ho snažili zlákať aj Saudskoarabské tímy, no všetky ponuky zo stola údajne odmietol.

Zdroj: barcauniversal.com
Foto: sport.es