Ter Stegen: Dôležitá je aj práca Xaviho

Nemecký gólman Katalánskeho klubu FC Barcelona Marc-André ter Stegen, ktorý v aktuálnej sezóne odvádza vynikajúce výsledky, poskytol pre Katalánsky denník Sport krátky rozhovor, v ktorom zhrnul prvú polovicu sezóny.

Aktuálna Forma
“Som pokojný a myslím si, že to je najdôležitejšie, aj v súkromnej sfére. To všetko sa spolu spája. Myslím si, že sme všetci vo veľmi dobrej chvíli a tešíme sa z toho, čo robíme.”

Gólman chváli prácu trénera
“Myslím si, že tento rok sú výkony tímu zatiaľ veľmi dobré. Dôležitá je aj práca Xaviho. Urobil veľa zmien v tíme aj v našej mentalite. Pomáha nám vyhrať tie zápasy, ktoré sa komplikujú. Musíme zotrvať na správnej ceste. Máme pred sebou ešte veľa zápasov. Sme pokojní, pretože máme malý náskok, ale absolútne sa nemôžeme uvoľniť, pretože máme pred sebou ešte dlhú cestu.”

Si šťastný?
“Som veľmi šťastný.”