Ter Stegen je novým štvrtým kapitánom tímu

30-ročná brankárska jednotka z Nemecka bola dnes vyhlásená ako 4. kapitán v poradí za prvý tím.

Po odchode Gerarda Piquého do futbalového dôchodku bolo treba vyplniť “kapitánsku jamu”. Katalánec figuroval ako druhý kapitán hneď za Sergiom Busquetsom a pred Jordim Albom. Rodák z nemeckého Mönchengladbachu bol tak, viac menej, istá a zaslúžená záplata po odchode Gerarda Piquého.

Nemec prestúpil 1. júla 2014 z Borussie Mönchengladbach pod Sagradu Familiu len za smiešnych 12 miliónov eur. Dnes, kedy je Marc jeden z najlepších brankárov na svete, je to aj jeden z najkľúčovejších článkov Barcelony posledných 5 rokov. Poprvý krát si Ter Stegen od začiatku zápasu nasadil kapitánsku pásku 17. apríla 2018 proti Celte Vigo, kde vtedy chýbali Iniesta, Messi, Busquets a Jordi Alba, čiže vtedajší všetci štyria kapitáni Blaugranas. Naposledy to bolo na Anoete v San Sebastián proti Realu Sociedad, kde pri chýbaní Busquetsa a po vystriedaní Albu, Roberta a Piquého prišiel na rad s kapitánskou páskou Ter Stegen. Čisto pre zaujímavosť – posledným brankárom, ktorý si pred Ter Stegenom navliekol pásku kapitána bola legenda Victor Valdés, a to viac, ako 10 rokov dozadu.

Aktuálne znenie kapitánov prvého tímu Barcelony je: 1. Sergio Busquets 2. Jordi Alba 3. Sergi Roberto 4. Marc-André Ter Stegen

zdroje: fcbarcelona.com, AS.com, sofascore.com
foto: fcbarcelona.com