Ter Stegen: Teraz už neexistujú ľahké zápasy

Po včerajšej výhre sa pred média BarcaTV, postavil aj gólman prvého tímu FC Barcelona Marc-André ter Stegen, ktorý zdôraznil, že LaLiga je veľmi vyrovnaná.

Myslíš si, že dnešné víťazstvo bolo dôležitejšie ako štýl?
“Áno, pretože získanie troch bodov nám dodá sebavedomie, a to je v tejto chvíli veľmi dôležité. Som šťastný, pretože sme vyhrali veľmi ťažký zápas. Teraz už neexistujú ľahké zápasy, La Liga je veľmi vyrovnaná. Preto je dobré, že sme vyhrali a že môžeme pracovať vo väčšom pokoji.”

Dokáže vás víťazstvo v takýchto zápasoch zbaviť tlaku? Čoskoro sa stretnete s Atléticom Madrid.
“Dúfam, že výsledky potvrdia, že naša forma bude stále rásť. Ako tím sme veľmi jednotní. V poslednom čase nám len trochu chýbalo sebavedomie a myslím si, že takéto víťazstva nám dajú trochu zabrať. Teraz budeme mať malú prestávku, takže je dôležité, aby sme sa vrátili k vhodnej dispozícii.”

Xavi povedal, že tím po prestávke vyzeral lepšie. Čo vám povedal tréner po prvom polčase v šatni?
“Vždy sa nájdu veci, ktoré treba cez prestávku zmeniť. Po obnovení hry sa nám darilo lepšie, keď sme si všetko vydiskutovali v šatni. Som rád, že to nebol jednoduchý zápas, ale dokázali sme primerane zareagovať.”

Foto: twitter.com/Barça Universal