Tri pokuty a možný zákaz cestovania pre Barcelonu za správanie fanúšikov v Paríži

Súboj medzi Barcelonou a PSG v Paríži vyvolal medzi oboma fanúšikmi oboch tímov veľa emócií. Odvolacia komisia UEFA už rozhodla, ako potrestá Kataláncov za správanie svojich fanúšikov na pôde Parc des Princes.

Obvinenia UEFA voči Katalánskemu klubu zahŕňali škody spôsobené Barcelonskými fanúšikmi, svetlice a rasistické správanie, ktoré bolo hlásené krátko po zápase. V dôsledku toho Európska futbalová únia (UEFA) udelila Barcelone pokutu vo výške 2 000 eur za odpálenie svetlíc a 5 000 eur za škody spôsobené na štadióne Parc des Princes.

Okrem týchto pokút Barcelona bude musieť zaplatiť ešte sumu vo výške 25 000 eur pre nacistické pozdravy a nevhodné gestá priaznivcov Barcelony. Riadiaci orgán Európskeho futbalu uviedol, že obvinenia z rasizmu preukázali zábery, na ktorých sú zachytení niektorí Barcelonskí priaznivci.

Aby toho nebolo málo UEFA sa rozhodla ešte pre jeden trest. Zákaz cestovania je však “pozastavený” na skúšobnú dobu jedného roka. Ak sa fanúšikovia Barcelony počas tohto obdobia opäť dopustia podobného správania, trest si budú odpykávať.

Zdroj: sportnet.sme.sk, fcbarca.com
Foto: twitter.com/FCB