V marci sa chystá predĺženie zmluvy Arauja a Gaviho

Fanúšikovia Katalánskeho klubu FC Barcelona v najbližších týždňoch obdržia veľmi dobré správy.

Športové vedenie klubu pod vedením Mateua Alemanyho pokračuje v napredovaním v obnovách dvoch veľmi dôležitých hráčov v súčastnosti a budúcnosti klubu. Očakáva sa, že Ronald Araujo a Gavi v priebehu tohto mesiaca, poprípade po skončení El Clásica, ktoré sa bude odohrávať 20. marca  predĺžia s Barcelonou kontrakt.

Gavi
17-ročný Gavi v prvom tíme FC Barcelona na svoj vek odvádza fantastické výkony. Dokonca sa uchytil aj v seniorskom tíme Luisa Enriquého. Jeho aktuálna zmluva bola podpísaná v roku 2020 a končiť mu bude v roku 2023. Gaviho aktuálny plat je vyše 100 000 eur a jeho výpovedná klauzula je 50 miliónov eur. Práve táto výkupná klauzula môže prilákať kopec záujemcov o hráča a tomuto sa chce Barcelona rozhodne vyhnúť.

Gavi by mal podpísať nový kontrakt, ktorý bude obsahovať päťročný kontrakt a jeho výpovedná zmluva by mala vyzerať podobne ako v prípade Pedriho, Ansu a Ferrana Torresa , 1 000 miliónov eur.

Ronald Araujo
Aj 22-ročnému  Ronaldovi Araujovi by mala byť pridelená klauzula vo výške 1 000 miliónov eur. Jeho aktuálna zmluva platí do roku 2023  a od príchodu do prvého tímu má výpovednú klazulu stanovenú vo výške 200 miliónov eur. Práve tu môžeme vidieť, že Uruguajčan ma nižšiu výkupnú klauzulu ako samotný hráč Gavi. Barcelona má taktiež v pláne mu ponúknuť predĺženie zmluvy na päť sezón.

Zdroj: sport.es
Foto: fcbarcelona.com