WELT: Barcelona by mohla byť vyhodená z Ligy Majstrov na niekoľko rokov

Podľa najnovších informácii z kruhov UEFA hrozí Katalánskemu klubu vylúčenie z Ligy Majstrov od sezóny 2024/2025. Dôvodom ma byť údajne porušenie predpisov UEFA.

Ako informuje novinár Tim Röhn na portáli Welt, z hľadiska finančných pravidiel EUFA sú rozhodujúce len príjmy priamo súvisiace s futbalovou činnosťou. Najnovšia výročná správa Barcelony však uvádza príjmy až do výšky stoviek miliónov eur, napríklad z predaja budúcich televíznych a marketingových práv, ako aj z iných športových disciplín. Na hodnotenie UEFA však nemajú vplyv.

V zákulisí EUFA podľa novinára sa hovorilo, že bilancie klubu sú v “troskách”. Špekuluje sa, že bude mať zakázané hrať v Lige Majstrov na “dva až tri roky”. “Čím vyššia strata, tým vyšší trest”, povedal novinár denníka Welt.

Foto: klubfcbarcelona.sk