Xavi bude pokračovať ako tréner Barcelony aj v budúcej sezóne

Celé týždne sa zdalo, že Xavi nebude pokračovať ako tréner po lete po tom, čo vopred oznámil svoju rezignáciu, napriek tomu, že sa ho klub snažil zo všetkých síl presvedčiť, aby zostal.

Fernando Polo teraz oznámil, že Xavi sa rozhodol, že bude pokračovať vo funkcii trénera Barcelony aj cez leto aspoň ďalšiu sezónu.

Jeho zmluva s klubom trvá do roku 2025 a Španiel je pripravený dohodu splniť, po ktorej sa všetky strany pravdepodobne stretnú ohľadom budúcnosti.

Dnes sa objavilo veľa protichodných správ, pričom niektoré dokonca tvrdili, že Barcelona požiadala Xaviho, aby prepustil svojho brata Oscara Hernandeza ako asistenta trénera a nechal Domeneca Torrenta nech to preberie.

Prezident Joan Laporta zajtra usporiada oficiálnu tlačovú konferenciu s klubovými médiami, aby vysvetlil pochybnosti, ktoré sa dnes a v posledných dňoch objavili v súvislosti s Xaviho kontinuitou.

Očakáva sa, že v nasledujúcich týždňoch sa odohrajú ďalšie veci, pričom sa tiež očakáva, že Xavi bude čoskoro hovoriť o situácii, pravdepodobne už pred pondelkovým súbojom Barcelony proti Valencii.

Zdroj: barcauniversal.com

Foto: fcbarcelona.com