Xavi Hernandéz si pýta krídelníka

Podľa viacerých Španielskych médií sa počas včerajšieho stretnutia športového riaditeľstva, na ktorom sa zúčastnil prezident klubu Joan Laporta, Rafa Yuste, Jordi Cruyff, Mateu Alemany a Oscar Hernández dohodlo, že ak to bude možné, vedenie klubu sa v posledných hodinách prestupového okna pokúsi získať krídelníka.

Novinár Gerarda Romero priniesol informáciu, že tréner Katalánskeho klubu FC Barcelona požiadal vedenie klubu, aby sa pokúsilo získať novú posilu. Podľa denníka Mundo Deportivo a Catalunya Radio tréner už skôr žiadal vedenie klubu, aby podpísalo nového krídelníka.

Podľa Heleny Condis bolo skoršou prioritou Barcelony podpísať nového hrotového útočníka, najmä vďaka suspendácii Poľského reprezentanta Roberta Lewandowského. No po odchode Memphisa Depaya do Atlética Madrid a po zranení Francúzskeho krídelníka Ousmana Dembélého je pre Xaviho Hernandéza priorita získať nového krídelníka.

Novinár z denníka AS Javi Miguel priniesol informáciu, že Barcelona v posledných hodinách požiadala Osasunu o skrátenie hosťovania Ezu Abdeho, no klub túto žiadosť odmietol zo stola.

Katalánsky denník Sport prišiel s informáciou, že Barcelona okrem krídelníka zvažuje aj podpis pravého obrancu.

Z môjho pohľadu je nemožné získať pre klub v tomto zimnom prestupovom období krídelníka a nie to ešte aj pravého obrancu. Klub ma už teraz problémy s registráciou nových zmlúv pre Gaviho, Ronalda Arauja a Marcosa Alonsa.

Zdroj: barcauniversal.com, fcbarca.com
Foto: marca.com