Zaujímavé štatistiky a fakty po zápase proti Almeríi

V priebehu včerajšieho večera Katalánsky klub FC Barcelona na domácej pôde zvíťazil 3:2. Pozrime si zopár zaujímavých štatistík a faktov tohto vzájomného stretnutia.

– Zápas FC Barcelona vs Almería sledovalo na domácom štadióne Estadio Olímpico Lluís Companys iba 34 471 divákov. Je to najhorší výsledok v tejto sezóne.

– Almeria vo včerajšom stretnutí strelila po prvýkrát dva góly na Barcelonskom štadióne vo svojej histórii. A to v situácii, keď je tento tím na poslednom mieste tabuľky a v tejto sezóne nevyhral ešte ani jeden zápas.

– FC Barcelona v tomto roku strelila 101 gólov v 56 oficiálnych stretnutiach zatiaľ čo rival Real Madrid ich ma na konte 129.

– Barcelona inkasovala už viac gólov (21) ako v celej predchádzajúcej ligovej sezóne (20).

– Zo 70 víťazstiev pod trénerom Xavim Hernándezom vyhrala Barcelona iba 29 o viac ako jeden gól.

– Obranca Andreas Christensen sa stal štvrtým Dánom, ktorý zaznamenal minimálne 50 zápasov za FC Barcelona. Pred ním to dokázali len Michael Laudrup (226), Allan Simonsen (129) a Martín Braithwaite (58).

– Obranca Sergi Roberto zaznamenal svoje prvé kariérne double v 357. zápasoch za Katalánsky klub. A mohol mať hetrik. Stredopoliar taktiež strelil dva góly za Barçu B pred 11 rokmi proti Alarconu.

Foto: twitter.com/Barça Universal