Lamine Yamal má svalové zranenie na ľavej nohe

Testy vykonané na hráčovi A-tímu Lamine Yamalovi odhalili, že ma svalové zranenie v hornej časti svalu na ľavej nohe [iliopsoasový sval]. Hráč FC Barcelony sa tento týždeň pripojí k španielskemu národnému tímu, kde podstúpi testy vykonanými zdravotníckymi službami RFEF.

Historicky gól
Barcelonský hráč s číslom 27 sa stal najmladším strelcom v histórii LaLigy tuto nedeľu, keď skóroval v zápase proti Granade vo veku 16 rokov a 87 dni. Tento rekord držal Fabrice Oliga z Malagy. Rekord bol starý 11 rokov.

Prvý gól mladého Španiela je len jedným z mnohých rekordov, ktoré Lamine Yamal dosiahol v tejto sezóne. Mladík je tiež najmladší hráč Barcy, ktorý nastúpil do zápasu Ligy Majstrov. Doteraz odohral 11 zápasov a 6-krát nastúpil v základnej zostave.

zdroj: www.fcbarcelona.com
foto: marca.com