Mimoriadne štatistiky Lionela Messiho proti Seville

Súťažná nedeľa FC Barcelona, Sevilla je pre Lea Messiho obľúbená obeť na góly.

Lionel Messi skóruje v Seville v priemere 0,97 gólov na zápas. Podarilo sa mu z 37 odohraných zápasoch streliť až 36 gólov. (25 v LaLige, 5 Pohári 5 Španielskom pohári, a posledné 2 góly strelil v Európskej súťaži.)
Druhou najobľúbenejšou obeťou Lea je Atlético Madrid. (29 gólov) no a treťou obeťou je Valencia (28 gólov).

Argentínčan Lionel Messi strelil prvý gól v zápase proti Seville vo veku 19 rokov. Bolo to 15. októbra 2006 v ligovom zápase na Camp Nou, kde nakoniec Bracelona zvíťazila 3:1. Naposledy sa mu podarilo skórovať do bránky Seville 23. februára 2019.

V nedeľu bude Messi ešte viac motivovaný ako zvyčajne, pretože určite bude chcieť prerušiť neobvyklú sériu 134 dní bez gólu v klube. Argentínčan naposledy strelil gól 25. mája proti Valencii.

zdroj www.fcbarca.com
foto www.scmp.com