OFICIÁLNE: Luis Suarez prestupuje do Atlética Madrid

FC Barcelona oficiálne potvrdila odchod Luisa Suareza z Camp Nou. Uruguajčan prestúpi do Atlética Madrid po 6 sezónach strávených v Barcelone.

FC Barcelona vo vyhlásení uviedla, že Atlético Madrid za tento prevod zaplatí 6 miliónov eur v premenných, čo je o 2 milióny viac, ako odhadovali média. Barcelona hráčovi poďakovala za jeho úsilie a odhodlanie. Želá mu do budúcna veľa zdravia, šťastia a veľa úspechov. Klub oznámil aj, že jeho rozlúčka sa bude konať vo štvrtok (dnes) o 12:30, po ktorej bude nasledovať tlačová konferencia.

Luis Suárez prestúpil do Barcelony v lete 2014 za viac ako 80 miliónov eur. Ukázal nám všetkým, že to bola dobrá investícia. El Pistolero bol počas šiestich rokov pôsobenia na Camp Nou kľúčovým hráčom Blaugrany. S Barcelonou sa mu podarilo získať trinásť trofejí. 4x Španielske Majstrovstvá, 1x Ligu Majstrov, 4x Kráľovské poháre, 1x svetový šampionát, 1x európsky superpohár a dva Španielske Superpoháre.

Celkovo sa Suarezovi podarilo nastrieľať 198 gólov, čím sa tak stal tretím strelcom v histórií Katalánskeho klubu.

zdroj www.fcbarcelona.com, www.fcbarca.com
foto www.fcbarcelona.com