5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o CELTE VIGO – FC BARCELONA

5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o CELTE VIGO – FC BARCELONA

Zápas s Celtou sú veľmi špeciálne. Predovšetkým, keď sa hrá u nich doma. Celta je tím, ktorý dokáže prehrať aj s priemerným druholigovým mužstvom, ale čo sa týka domácich zápasov, tak dokážu poraziť aj top tímy La Ligy.

Zápas Celty Viga a FC Barcelony je synonymom silných emócií. A vyzerá to tak, že túto sobotu to inak nebude. Duel 13.kola La Ligy neprináša len nutkavú potrebu výhry Barcelony, ale taktiež domáceho klubu. Nižšie v článku prinášame 5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o spoločnom zápas Celty a Barcelony v Balaídos.

Výzva pre Ter Stegena

Náš „portero“ bude v sobotu (6.11.2021) čeliť jednému zo svojich najväčších katov: IAGOVI ASPASOVI.  Tomu sa podarilo streliť najviac gólov Ter Stegenovi, odkedy chytá za FC Barcelonu. S rovnakým počtom gólov sa to podarilo baskickému fubalistovi, Aritzovi Adrurizovi, ktorý oblieka dres Bilbaa. Treticu uzatvára Maxi Gómez, ktorý taktiež obliekal dres spomínanej Celty ( od roku 2020 hrá za Valenciu).

Precedens Sergiho Barjuana ( dočasný tréner FCB) proti Celte Vigo

Iba jeden krát sa stretol Sergi s Celtou. Bolo to v máji v roku 2015, keď trénoval Amlériu a zápas skončil remízou 2:2. Vtedy za Celtu skórovali Nolito a Santi Mina.

Náročný štadión a prostredie

Už som spomínal, zápasy na Balaídos boli vždy veľmi náročné. V rámci La Ligy je to štadión, kde máme NAJMENEJ výhier od sezóny 2015/16. Vyhrali sme …… iba raz! Bolo to minulý rok, kedy sa nám poradilo „ prekonať kliatbu“ a vyhrali sme 0:3. Dovtedy sme boli radi aj za jeden bol, ktorý sme si z Viga odniesli.

Dve dôležité absencie

Taktiež ako Barcelona, ani Vigo nebude mať kompletnú zostavu. Za Celtu nenastúpi ich najlepší strelec Santi Mina, kvôli zraneniu a Brais Méndez, ktorý bol suspendovaný. To dáva FC Barcelone väčšie šance na výhru. Barcelona nastúpi taktiež bez Dembelého, ktorý je zas, opäť, stále, nonstop, siempre, immer, always ( a neviem čo ešte) zranený ( aj o tom sme už publikovali článok).

Traja „ exblaugranas“ v Celte

Celta Vigo a FC Barcelona sú posledné roky veľmi prepojené. Futbalisti ako Rafinja, Fontás alebo Sergi Gómez boli súčasťou ako Celty, taktiež aj súčasťou FCB. To isté platí v rámci technických výborov aj o Luisovi Enriquem a Juan Carlovi Unzuéovi. V Celte aktuálne figurujú traja bývali hráči FC Barcelony. A to Murillo, Denis Suaréz a Nolito.

Zdroj : fcbarcelona.es
Foto: fcbarcelona.com