5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o RAYO – FC BARCELONA

5 zaujímavostí, ktoré by ste mali vedieť o RAYO – FC BARCELONA

Madridský tím je jeden zo šiestich tímov v hlavných európskych ligách, ktoré vyhrali VŠETKY svoje domáce zápasy.

Ako som už spomínal v predchádzajúcom článku, RAYO je veľkým prekvapením La Ligy. Po dvoch sezónach v druhej lige sa vrátil do najvyššej a so 16-timi bodmi bojuje o európske pozície. Aj preto očakávame atraktívny zápas, ktorý je plný kuriozít, ktoré uvedieme nižšie v texte.

1. Štyria zo štyroch vo Vallecas! Tím Rayo si drží neprekonateľnosť na svojom štadióne ( túto sezónu) a získal plných 12 bodov proti Granade (4-0), Getafe (3-0), Cádizu (3-1) a Elche (2-1). Zo spomínaných 6 tímov sa to podarilo ešte Borusii Dortmund, PSG, Neapolu, AC Milánu a Sevilli.
  2. V základnej jedenástke Raya nájdeme aj bývalého futbalistu FC Barcelony. Reč je o Ivanovi Balliu-ovi, ktorý trénoval v nižších kategóriach FCB a ako kapitán mládežníckeho klubu získal TREBLE v sezóne 2010/11.
  3. Zápasy FC Barcelony a Raya sú plné gólov. V šiestich posledných zápasoch padlo vždy viac ako dva góly. Z posledných 39 zápasov len jeden skončil výsledkom 0:0. Najzaujímavejšie výsledky poslednej dekády sú 0-7, 0-5, 6-0 a 6-1.
  4. Rysuje sa pre Barcelonu nový rekord. Doteraz rekord držíme proti Valladolidu. Je to výhra v 14-tich po sebe idúcich zápasoch proti jednému tímu. Proti Valladolidu sa nám to podarilo v rokoch 1990-1996. Snáď sa nám to teraz podarí prepísať na Rayo Vallecano.
  5. Posledná zaujímavosť nadväzuje na tú predošlú. Štrnáste víťazstvo proti Rayu prišlo v Copa del Rey minulú sezónu. Fran García strelil Barcelone gól a Rayo sa dostalo do vedenia. Ale v poslednej časti zápasu skóroval Leo Messi a F. de Jong a Barcelona sa kvalifikovala do štvrťfinále. Nakoniec sa nám podarilo Kráľovsky pohár získať.

Zdroj : fcbarcelona.es
Foto: fcbarcelona.es