[AKTUALIZÁCIA] Araujo dohral zápas proti Atléticu so zlomenou lícnou kosťou

Zdieľať:

Deň bez informácii o zdravotných problémoch Uruguajského obrancu Ronalda Arauja… O tomto zranení musel informovať Toni Juanmarti z Katalánskeho denníka Sport, inak by som o zranení možno ani nepočuli.

V priebehu posledného odohratého zápasu medzi FC Barcelona a Atlético Madrid v prvom polčase nastala situácia, kde Ronald Araujo spadol na zem po tom, čo ho zasiahol súper. Po páde 24-ročný hráč chvíľu ležal na trávniku, čo vyvolalo obavy, no nakoniec sa obranca pozbieral a pokračoval v hre. Zápas odohral až do posledného hvizdu, v ktorom ako obvykle vystupoval na vysokej úrovni. Neskôr sa však bolesť začala objavovať a zdravotné testy potvrdili, že došlo k malej zlomenine lícnej kosti.

Novinár Toni Juanmarti verí, že zranenie nie je vážne a myšlienkou je, aby Araujo nastúpil od prvej minúty v nadchádzajúcom stretnutí proti Girone. Obranca je kapitánom tímu pri absencii gólmana Marca-Andrého ter Stegena a je zrejme, že si nechce nechať ujsť veľmi dôležitý duel s Katalánskym tímom.

AKTUALIZÁCIA:
23:55 Denník Mundo Deportivo potvrdzuje správy Katalánskeho denníka Sport a dodáva, že Ronald Araujo odmietol operáciu. V nasledujúcich zápasoch uvidíme Ronalda Arauja na trávnikoch v maske. Jeho stav by sa mal zlepšiť približne o tri týždne.

Zdroj: fcbarca.com